Haber

Örnek yerel yönetim uygulaması… Avcılar ve Karşıyaka’dan deprem protokolü

İSTANBUL (İGFA) –Afet bölgelerinde seferber olan İstanbul’un Avcılar Belediyesi ve İzmir’in Karşıyaka Belediyesi, olası afetlere karşı göreve geldiklerinden bu yana gerçek sorunlar karşısında geliştirdikleri gerçekçi önlemlere bir yenisini daha ekledi.

İki yerel yönetim, aralarındaki dayanışma ruhunu pekiştiren “Ortak Afet Yönetimi Hizmet Protokolü”nü imzaladı.

Saran Grup ise iki belediye meclislerinde alınan kararların uygulanmasında değerli bir destekçi ve paydaş oldu.

İstanbul Avcılar Belediyesi, İzmir Karşıyaka Belediyesi ve Saran Grup arasında yapılan Beyin sarsıntısında Yardım Taahhüdü ile “Afet Yönetim Hizmet Protokolü”; Avcılar’da meydana gelebilecek depremler öncesi ve sonrasında depreme maruz kalan ilçede afet yönetimi ve uyum çalışmalarına katılmak üzere ilçe belediye başkanı ve ilgili yöneticilerin en kısa sürede deprem bölgesine sevk edilmesini içermektedir. ve Karşıyaka ilçeleri.

“FELAKETLER AFETİ HİÇBİR ZAMAN YÖNETİLEMEZ”

Protokol hakkında bilgi veren Avcılar Belediye Başkanı Turan Hançerli, deprem kırılganlığının kendileri için en değerli sorun olduğunu belirterek, bu konuda çok etkili çalışmalar yaptıklarını ve afete maruz kalanların afeti yönetemediklerini söyledi.

Araştırma sonucunda Karşıyaka Belediyesi ile koordinasyon kararı aldıklarını belirten Lider Hançerli, “Aynı fay sınırında değiliz. Yapısı bize benziyor. Deniz ulaşımı var, ikisinde de tsunami riski var. Karşıyaka Belediyesi ile ortak noktalarımızın çok olduğu bir anlaşma yaptık.O bölgede deprem olursa biz Karşıyaka’da afet sürecini yöneteceğiz, onlar da bizim afet sürecimizi depremde yönetecekler. Bu ayağın ihtiyaç noktasına zamanında ulaşabilmenin en sağlıklı yolunun helikopter taşımacılığı olduğuna karar verdik.Saran Group lojistik ihtiyacımızın karşılanmasında bize değerli bir katkı sağladı.Çok teşekkür ederiz.Son depremler bir kez daha göstermiştir ki; deprem en kıymetli sorunumuz afet öncesi çalışmalarımız devam ederken bir afete karşı da hazırlıklı olmamız gerekiyor” dedi. dedi.

Saran Group Yönetim Kurulu Başkanı Sadettin Saran, projenin afet eylem planlarını sürdürülebilir kılmak açısından örnek bir dayanışma ve yönetim modeli oluşturduğunu belirterek, “Biz de böyle bir projeye destek vermekten mutluluk duyuyoruz” dedi. söz konusu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu