Haber

Muğla Büyükşehir Marmaris’te 183 Km Yol Çalışması

Muğla Büyükşehir Belediyesi, kurulduğu günden bu yana Marmaris ilçesinde 1. ve 2. kat sathi kaplama, sıcak asfalt ve parke olmak üzere toplam 183,3 km yol çalışması gerçekleştirdi.

Muğla Büyükşehir Belediyesi görev, yetki ve sorumluluk alanı içindeki ilçe ve kırsal mahallelerde yol çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Ekipler, vatandaşların daha modern ve güvenilir yollarda seyahat edebilmesi için asfalt, kaldırım, sinyalizasyon, yol işaretleme ve tabela çalışmaları yapıyor. Bu kapsamda il genelinde 3 bin kilometreyi aşkın yol çalışması yapan Muğla Büyükşehir Belediyesi, bu yatırımlar için yaklaşık 450 milyon TL yatırım yaptı.

İl genelinde yapılan yatırımlar kapsamında Büyükşehir Belediyesi, Büyükşehir Belediyesi yetki ve sorumluluk alanındaki 91 kilometrelik yol ağında 1. ve 2. kat sath kaplama ve parke olmak üzere toplam 183 kilometre yol çalışması gerçekleştirdi. ​Marmaris. Bunun yanı sıra büyükşehir ekipleri, güvenilir yollar için otokorkuluk ve yol çizgileri gibi farklı çalışmalarını da sürdürüyor.

28 Bin Metre Otokorkuluk Yapıldı

Büyükşehir Belediyesi 36,40 km 1. kat sathi kaplama, 122,10 km 2. kat sath kaplama, 18,10 km BSK kaplama, 6,70 km parke kaplama olmak üzere toplam 183,3 km yol çalışmasını tamamladı. Marmaris Büyükşehir Belediyesi’nde ilçeye tatil için gelen vatandaşların ve turistlerin inançla seyahat etmesi için yol kenarlarında korkuluk çalışması yapıldı. Marmaris’te bugüne kadar 28.296 metre korkuluk imal edilmiştir.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

saray-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu