Haber

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Gediz Havzasındaki Kirliliğe Dikkat Çekti

Gediz Havzası’ndaki kirliliğe dikkat çekmek için çalışmalarını sürdüren İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Gediz Havzası Erozyonla Mücadele, Ağaçlandırma, Çevre ve Kalkınma Vakfı (GEMA) Başkanı Şener Kilimcigöldelioğlu ve vakıf üyeleriyle bir araya geldi. Gediz Havzası’nın sorunlarının ve çözüm önerilerinin masaya yatırıldığı ziyarette, Gediz Havzası’nın UNESCO Dünya Miras Listesi’ne alınması gerektiği de belirtildi.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Gediz Havzası Erozyonla Mücadele, Ağaçlandırma, Çevre ve Kalkınma Vakfı (GEMA) Başkanı Şener Kilimcigöldelioğlu ve vakıf üyelerini Egemenlik Evi’ndeki toplantı salonunda ağırladı. Gediz Havzası’nın sorunlarının ve analiz önerilerinin masaya yatırıldığı ziyarette, Gediz Havzası’nın UNESCO Dünya Miras Listesi’ne alınması gerektiği de gündeme getirildi.

AFET GÖNÜLLÜSÜ OLABİLİRSİNİZ

1. derece deprem kuşağında olan İzmir’in afetlere karşı dayanıklı olması için birçok çalışma yürüttüklerini söyleyen Önder Tunç Soyer, “Deprem araştırma ve risk azaltma çalışmalarını sürdürürken, vatandaşları afetlere karşı da bilinçlendiriyoruz. Mahalle Afet Gönüllüleri projesi kapsamında binlerce “Afetlerde arama kurtarma çalışmalarının daha sağlıklı bir şekilde sürdürülebilmesi için 293 mahallede gönüllülere eğitimler veriyoruz. Siz de bu projede eğitim alıp afet gönüllüsü olabilirsiniz.”

EĞİTİM ORDUSU KURACAĞIZ

Gediz Havzası Erozyonla Ağaçlandırma Çevre ve Kalkınma Vakfi (GEMA) Lideri Şener Kilimcigöldelioğlu, suyun ve toprağın korunması gerektiğine vurgu yaparak, “İnsan yetiştirerek su kirliliğinin önüne geçmeyi hedefliyoruz. çevre gönüllüleri ve gönüllü emeklilerden oluşan eğitim ordusu ile çiftçilerin köylere ulaşarak eğitileceğini belirterek, “Florida Üniversitesi’nin eğitim programlarından yararlanacağız. İzmir Büyükşehir Belediyesi, Kent Konseyi ve diğer üniversitelerin de bu projeye katılmasını istiyoruz” dedi. Kilimcigöldelioğlu, Önder Tunç Soyer’e Gediz Deltası’na verdikleri destekten dolayı plaket takdim etti.

marmaraajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu