Haber

Çin’in Akupunktur Tedavisi Kanser Cerrahisinde Ağrı ve Kaygıyı Azaltıyor

KUDÜS, 26 Ocak (Xinhua) — İsrail’in en büyük sağlık kuruluşu Clalit Çarşamba günü, İsrailli araştırmacıların Çin akupunktur tedavisinin jinekolojik onkoloji ameliyatlarında ağrı ve korkuyu azalttığını bulduğunu duyurdu.

ABD merkezli disiplinler arası bir dergi olan Cancer’da yayınlanan yeni bir çalışmada, Clalit’e bağlı araştırmacılar, intraoperatif akupunkturun, yumurtalık ve rahim kanseri de dahil olmak üzere jinekolojik kökenli kanserli hastalarda ağrı ve korkuyu azalttığını buldu.

99 hastayı içeren çalışma, ameliyat öncesi akupunktur, dokunma ve gevşeme teknikleri ve intraoperatif akupunktur tedavisini birleştiren benzersiz bir tedavi yaklaşımının etkinliğini değerlendirdi.

Sonuçlar, ameliyat öncesi tedaviyi alan hastaların anksiyeteyi önemli ölçüde azalttığını, ameliyat sırasında akupunktur eklenmesinin ise sonrasında hissedilen ağrıyı azalttığını gösterdi.

Araştırmacılardan biri olan Eran Ben Arye, “Çalışma, Çinli ve bütünleştirici tıp uygulayıcıları, cerrahlar, anestezistler ve hemşirelerden oluşan bir ekibi bir araya getiren yenilikçi bir tedavi konsepti olan bütünleştirici onkolojiye atıfta bulunuyor” dedi. çalışma. .

gundogmushaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu