Haber

Aile Okulu Projesi kapsamında Şırnak’ta muhtarlara eğitim verildi

Şırnak’ın Uludere ilçesinde Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yürütülen “Aile Okulu Projesi” kapsamında muhtarlara eğitim veriliyor.

Sosyal beceri, aile içi iletişim yönetimi, teknoloji kullanımı, ahlaki gelişim, stres yönetimi, sağlıklı beslenme, çevre ve ilk yardım olmak üzere 14 farklı konuda velilere eğitim verilen Aile Okulu Projesi’ne muhtarlar da dahil edilmiştir.

Bu kapsamda Uludere’de bulunan Nilüfer Anaokulu konferans salonunda düzenlenen eğitime katılan 34 muhtara Aile Okulu Projesi ile belirlenen 14 alanda eğitim verildi.

Bu eğitim ile muhtarların temsil gücünün desteklenmesi ve aileleri ile bağlarının güçlendirilmesi amaçlanıyor.

Rehberlik öğretmeni Cansu İçdi, gazetecilere yaptığı açıklamada, Milli Eğitim Bakanlığı’nın düzenlediği Aile Okulu Projesi’nin hem ailelere hem de muhtarlara yönelik etkinlikler düzenlediğini, muhtarların ailelerle yakın temas halinde olduklarını, bu eğitim sayesinde aileleriyle daha doğru iletişim kurabildiklerini söyledi. aileler ve gençler, sıkıntıda yanlarında olacaklarını söyledi.

Şenoba ilçesi Ayyıldız Mahallesi Muhtarı Serdar Bulut, bu eğitimlerin hem kendileri hem de ulaştıkları toplum için çok faydalı olduğunu söyledi.

Ailelerle bire bir görüştüklerini, sorunlarını ve mağduriyetlerini dinlediklerini ve bildirilen sorunları çözmeye çalıştıklarını anlatan Bulut, eğitimlerin bu bağlara olumlu katkı sağlayacağına inandığını kaydetti.

doganyurtajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu