Haber

AK Parti mahalle teşkilatı başkanı: Yardım ettik demeyin bu iftirayı atmayın

Maraş Pazarcık’ta meydana gelen 7.7 büyüklüğündeki depremden saatler sonra Elbistan’da da 7.6 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Bu sarsıntının üzerinden iki gün geçmesine rağmen Elbistan halkı yeterli yardımı alamadığını belirtiyor. Evi yıkılan ve yardım bekleyenlerden biri de AK Parti Sarayköy Yunus Emre Mahallesi teşkilat başkanı Nevriye Çetinkaya.

Artı Gerçek’ten Seda Taşkın’ın haberine göre, İki gün boyunca hiçbir yetkilinin gelmediğini belirten Çetinkaya, çadırların kendilerine teslim edilmediğini söyledi. Yardımın gönderildiği iddialarının doğru olmadığını belirten Çetinkaya, “Yardım ettik demeyin, bu iftirayı atmayın” dedi.

‘AFAD YETKİLİLERİNE ‘ELBİSTAN’A GİTMEYİN’ SÖYLENİYOR

AFAD yetkililerinin Elbistan’a ancak ikinci gün geldiğini söyleyen Çetinkaya, bir iddiada daha bulundu. Yeğeninin Kayseri’deki AFAD biriminin başkanı olduğunu belirten Çetinkaya, yeğeninin aktardığı bilgiye göre Kayseri’deki AFAD ekiplerine Elbistan’a gitmemeleri talimatı verildiğini söyledi. Maraş’a gönderilen AFAD ekiplerinin Elbistan’a uğramadan Kayseri’ye gittiğini, yeğeninin Elbistan’a uğrayamayacaklarını söylediğini kaydetti.

cinarcik-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu